Міжнародний форум INNOVATION MARKET

Секція «Екологія – GREEN MIND»

Міжнародний виставковий центр, Київ, пр-т Броварський, 15

+38 (044) 332-84-08, +38 (067) 886-31-93; +38 (099) 642-81-57

21 листопада – день присвячений реформам для ЗЕЛЕНОЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

21.11.2018 з 15:00 до 18:00

Круглий стіл

Державна підтримка зеленої модернізації виробництва: реформування екологічного податку

Купити квиток (від 50 до 100 грн.)

Актуальність

Показники забруднення довкілля в Україні залишаються стабільно високими, навіть незважаючи на стагнацію промисловості. Країна перебуває в перманентній екологічній кризі. Вихід із неї – ключове завдання не лише органів влади, але й бізнесу та громадськості.

Необхідні системні природоохоронні заходи – як на державному, так і на місцевому рівні – що допоможуть уникнути подальшого погіршення ситуації та мінімізувати ризики для здоров’я людей.

Сьогодні такі заходи обмежені через брак фінансування. При тому, що українські підприємства сплачують щороку до 4,7 млрд. грн. екологічного податку у бюджети різних рівнів, які, згідно із законодавством, мають спрямовуватися на усунення першопричин екологічних проблем. Але, замість цього, вони переважно йдуть на фінансування не пов’язаних з екологією питань або ж розпорошуються на місцевому рівні.

Це свідчення того, що сучасна система адміністрування та використання надходжень від екологічного податку неефективна та непрозора. Вона потребує негайного та радикального реформування.

Цільове використання надходжень від екологічного податку на ефективні природоохоронні проекти має стати дієвим інструментом для боротьби з кризовими явищами в екології, а також сприяти поступовому виконанню зобов’язань України перед ЄС, зокрема, положень Угоди про асоціацію.

Питання для обговорення

  • Надходження та видатки на екологічні програми державного рівня: аналіз ефективності використання.
  • Як розподіляються кошти місцевих екологічних фондів, і чи забезпечують вони необхідний результат для навколишнього середовища.
  • Екологічні проекти на виконання вимог Угоди про асоціацію Україна - ЄС: поточна проблематика фінансування.
  • Досвід ефективного використання екологічного податку в європейських державах.
  • Пропозиції щодо реформування системи екологічного оподаткування.
  • Ефективні форми державної допомоги, загальні та детальні критерії оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на захист навколишнього природного середовища.

Учасники

Народні депутати України, представники промислових підприємств – платники екологічного податку, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мінприроди, Делегації ЄС в Україні, органів місцевого самоврядування (зокрема, найбільш екологічно неблагополучних регіонів), експертних організацій та громадських об’єднань.

Партнери

2018 © Международный форум Green Mind

Дизайн сайта и Верстка сайта - KWEB