23.11.2017

Конференція є заходом регіональної програми ЄС «Екологізація економік країн Східного партнерства Європейського Союзу (надалі – EaP GREEN)»:

Бенефіціари програми EaP-GREEN: Мінекономрозвитку та Мінприроди.

Організатор Конференції – Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, що здійснює координацію виконання компоненти 1.6 «Заохочення зміни державного споживання через впровадження практики сталих державних закупівель» EaP-GREEN в партнерстві з ЮНЕП, ВГО «Жива планета» та Міжнародним Виставковим Центром.

В Конференції взяли участь експерти проекту EaP GREEN, представники від Мінекономрозвитку, Мінприроди. Аудиторія заходу склала близько двохсот представників замовників (бюджетних установ, організацій, закладів, державних та комунальних підприємств). Учасники отримали відповіді на питання, що стосуються застосування принципів та методів здійснення сталих державних закупівель (СДЗ), переваг цього підходу та прикладів застосування у країнах ЄС.

Крім цього під час роботи на Конференції вдалося виконати завдання:

  • презентувати принципи, методи та переваги сталих публічних закупівель (надалі – СПЗ); всюди
  • підвищити рівень обізнаності представників органів влади, українських компаній та підприємств з питань застосування принципів та методів СПЗ в рамках чинного законодавства України;
  • презентувати «дорожню карту» з впровадження СПЗ в Україні;
  • обговорити проблемні питання що виникають на шляху посилення потенціалу застосування СПЗ в Україні.

Модераторами Конференції виступили Леся Карнаух, директор Департаменту стратегії та європейської інтеграції Міністерства екології та природних ресурсів України та Світлана Берзіна, національний експерт проекту компоненту програми EaP GREEN «Сприяння зміни суспільного споживання за рахунок практики сталих публічних закупівель (СПЗ)».

З вітальним словом до учасників звернулися Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції; Олександр Бондар, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління (національна координуюча організація компоненту програми EaP GREEN «Сприяння зміни суспільного споживання за рахунок практики сталих публічних закупівель (СПЗ)»), Людмила Мусіна, Національний координатор програми EaP GREEN в Мінекономрозвитку, Кооординатор співробітництва з ЮНІДО в Україні, Член Громадської Ради при Мінекономрозвитку, Наталія Трофіменко, заступник директора департаменту стратегії та європейської інтеграції - начальник відділу стратегічного планування та екологічної політики Міністерства екології та природних ресурсів України.

Фарід Якер, координатор проектів СПЗ у країнах Східного партнерства ЄС (EaP GREEN), Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП, Париж) розпочав роботу Конференції з доповіддю «Сталий розвиток публічних закупівель – стратегічний інструмент для досягнення стабільності та трансформації ринків. Презентація результатів огляду Global SPP 2017 року з ключовими історіями успіху».

Наталія Шимко, заступник директора Департаменту регулювання публічних закупівель - начальник відділу політики публічних закупівель Міністерства економічного розвитку та торгівлі України) розкрила питання:
  • СПЗ і онлайн-платформа публічних закупівель ProZorro.
  • Презентація «дорожньої карти» з впровадження СПЗ в Україні.

Питання щодо вимог законодавства ЄС у сфері публічних закупівель стосовно СПЗ та приклади передового досвіду в країнах ЄС; законодавство, ринковий потенціал та інструменти СПЗ в Україні; досвід проведення пілотних конкурсних торгів з СПЗ розкрила Світлана Берзіна, національний експерт проекту СПЗ EaP GREEN. Також Берзіна презентувала видання – Настанову щодо здійснення СПЗ в Україні

Галина Бузан, координатор інформаційно-просвітницьких проектів ВГО «Жива планета» презентувала заходи комунікаційної стратегії підтримки СПЗ в Україні

ДОВІДКА

Сталі закупівлі дозволяють здійснювати більш ефективні закупівлі, із застосуванням у якості критеріїв відбору вимог екологічних та соціальних стандартів, оцінюючи вартість життєвого циклу предмету закупівель.

Такій підхід відповідає вимогам:

  1. законодавства ЄС та багатьох країн світу;
  2. в певній мірі Закону України «Про публічні закупівлі»;
  3. запланований до повного впровадження в Україні до 2019 року згідно Стратегії реформування системи публічних закупівель («дорожня карта») (затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 175-р).

Учасники конференції:

  • отримують відповіді на питання, що стосуються застосування принципів та методів здійснення сталих державних закупівель (СДЗ), переваг цього підходу та прикладів застосування у країнах ЄС, та у світі;
  • ознайомляться:
    • з аналізом готовності ринку, застосування СДЗ в українських реаліях, вимогами закордонних інвесторів та типовими критеріями документації конкурсних торгів;
    • практичними прикладами застосування СДЗ в Україні та керівництвом по здійсненню СДЗ в Україні;
    • реформами національного законодавства, спрямованими на посилення потенціалу застосування СДЗ та заходами, спрямованими на підтримку цих реформ.

МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ доступні для завантаження